مراسم تحلیف کارآموزان قضایی

مراسم تحلیف ۱۰۸ نفر از کارآموزان قضایی واحدهای آموزشی تهران، فارس و خوزستان امروز (چهارشنبه) با حضور دادستان کل کشور، معاون منابع انسانی قوه قضاییه، خداییان معاون حقوقی قوه قضاییه و جمع دیگری از مسئولان قضایی برگزار شد.

به گزارش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلیمن سید توحید عاملی مدیرکل امور آموزشی قوه قضاییه گفت: امروز مراسم تحلیف ۱۰۸ نفر از کارآموزان دوره‌های ۱۷۱ و ۱۷۲ تهران، ۱۲ و ۱۳ استان فارس و دوره اول استان خوزستان است. از این تعداد ۵۳ نفر از طریق جذب عمومی و ۵۴ نفر نیز از طریق جذب اختصاصی و دانشگاه‌های برتر موفق شدند که به دوره کارآموزی ورود پیدا کنند.
وی افزود: تعداد فارغ‌التحصیلان تا پایان سال ۹۴ به هزار و ۱۰۰ نفر می‌رسد. ۵۰۲ نفر از آنها موفق شدند که دوره‌ کارآموزی خود را به اتمام برسانند.
عاملی ادامه داد: طبق برنامه پنجم ۵ ساله توسعه، تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از ظرفیت ۴ هزار نفری برای جذب نیرو تامین شده است.
وی با بیان این که مراحل ورود به شغل قضاوت دارای ایستگاه های متعددی است گفت: کارآموزان باید علاوه بر جذب علمی آزمون های مختلف، مصاحبه های علمی، مراحل گزینش و دوره های آموزش یک ساله را سپری کنند که در طول این چند سال نتایج آزمون ها نشان می دهد که شاخص های کیفی در بحث آموزش رشد داشته است.
مدیرکل امور آموزشی قوه قضاییه در پایان تصریح کرد: طی ۲ ماه آینده نیز ۶۰۰ کارآموز، دوره خود را سپری خواهند کرد و وارد شغل قضا می شوند.

به اشتراک بگذارید :

برای مشاوره حقوقی همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره حقوقی

مختصری درباره محرا

محرا (MAHRA) مخفف عبارت مرجع حقوقی رسانه ایرانیان است. در این سایت سعی می کنیم از آخرین اطلاعات و اخبار حقوقی ضروری که برای شما مراجعین محترم مورد نیاز است اطلاع رسانی کنیم و نیز چنانچه به مشاوره حقوقی احتیاج داشتید می توانید از طریق ایمیل ما " INFO[DOT]MAHRA[AT]GMAIL[DOT]COM " و یا ارسال سوالات خود به سامانه پیام کوتاه ما به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ و نیز با تکمیل فرم مشاوره حقوقی پاسخ خود را دریافت کنید.. مشاورین ما از جمله حقودانان متبحری هستند که با توجه به تجربه طولانی مدت علمی و عملی شان می توانند کمک شایانی به حل مشکل حقوقی شما نمایند. این سایت تنها نمونه کوچکی است از آنچه که در چند ماه آینده از آن رونمایی خواهیم کرد و داعیه بزرگترین وب سایت حقوقی کشور را در آنجا ارائه خواهیم داد. سامانه پیام کوتاه ما نیز به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شما خواهد بود. به امید همکاری های بیشتر


ارسال پیامک