عیدی کارکنان دولت و بازنشتگان در سال ۹۴ | تصویب نامه هیات وزیران

عیدی کارکنان و بازنشستگان بر اساس تصویب‌نامه ای که هیات وزیران در این خصوص تصویب نموده ۶۸۸ هزار تومان تعیین شد. متن تصویب نامه به شرح زیر است:

هیأت وزیران در جلـسه ۱۸/۱۱/۱۳۹۴ به پیـشنهاد شماره ۳۴۷۰۴۵ مورخ ۱۱/۱۱/۱۳۹۴ سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور و به استناد ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت ـ مصوب۱۳۷۴ـ و ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ـ مصوب ۱۳۸۶ـ تصویب کرد:
۱ـ دستگاه­های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیأت علمی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت شش میلیون و هشتصد و هشتاد هزار (۰۰۰ر۸۸۰ر۶) ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۴ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال­جاری از محل بودجه مصوب دستگاه­های اجرایی پرداخت نمایند.
تبصره۱ـ پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه­های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع می­ باشد. ذی­حسابان و مدیران امور مالی دستگاه­های اجرایی مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش نمایند.
تبصره۲ـ پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت، به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۴ خواهد بود. در هر حال میزان عیدی این­گونه افراد از پنجاه درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.
۲ـ میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی و حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق­های بازنشستگی و صندوق معذوریت و از کارافتادگی جهادکشاورزی و صندوق­های بازنشستگی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی و سایر صندوق­های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان ازکارافتاده کلی، شش میلیون و هشتصد و هشتاد هزار (۰۰۰ر۸۸۰ر۶) ریال از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی ذی­ربط قابل پرداخت می­باشد.
تبصره ـ عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۴ حق عائله­مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت می­باشد. سایر مواردی که مشمول صندوق­های مندرج در بند (۲) نیستند، از محل اعتبارات شرکت، سازمان یا دستگاه اجرایی ذی­ربط قابل پرداخت می­باشد.

۳ـ خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب­نامه، تمام وقت محسوب می­شود. معلمان حق­التدریس نسبت به ساعات تدریس، مشمول این تصویب­نامه خواهند بود.
۴ـ شرکت­های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب­نامه به مدیران و اعضای هیأت مدیره خودداری نمایند. مسئولیت اجرای این بند برعهده مدیرعامل و سایر مدیران ذی­ربط می­باشد. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت­ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش نمایند.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

شماره۱۵۳۴۵۹/ت۵۲۸۸۸هـ ۲۱/۱۱/۱۳۹۴
تصویب‌نامه در خصوص نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت
نقل از: روزنامه رسمی

به اشتراک بگذارید :

برای مشاوره حقوقی همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره حقوقی

مختصری درباره محرا

محرا (MAHRA) مخفف عبارت مرجع حقوقی رسانه ایرانیان است. در این سایت سعی می کنیم از آخرین اطلاعات و اخبار حقوقی ضروری که برای شما مراجعین محترم مورد نیاز است اطلاع رسانی کنیم و نیز چنانچه به مشاوره حقوقی احتیاج داشتید می توانید از طریق ایمیل ما " INFO[DOT]MAHRA[AT]GMAIL[DOT]COM " و یا ارسال سوالات خود به سامانه پیام کوتاه ما به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ و نیز با تکمیل فرم مشاوره حقوقی پاسخ خود را دریافت کنید.. مشاورین ما از جمله حقودانان متبحری هستند که با توجه به تجربه طولانی مدت علمی و عملی شان می توانند کمک شایانی به حل مشکل حقوقی شما نمایند. این سایت تنها نمونه کوچکی است از آنچه که در چند ماه آینده از آن رونمایی خواهیم کرد و داعیه بزرگترین وب سایت حقوقی کشور را در آنجا ارائه خواهیم داد. سامانه پیام کوتاه ما نیز به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شما خواهد بود. به امید همکاری های بیشتر


ارسال پیامک