راه اندازی سامانه ملی سجل کیفری

حجت الاسلام والسلمین حمید شهریاری با اشاره به راه اندازی سامانه ملی سجل کیفری گفت: این سامانه برای اولین بار در کشور راه اندازی شده است و این امکان را به مراجع قضایی می‌دهد که به طور برخط از سوابق کیفری اشخاص استعلام کنند.

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه در ادامه افزود: قبل از راه اندازی این سامانه سوابق صرفا به صورت استانی قابل بررسی بود ولی با راه اندازی شبکه ملی عدالت سامانه سجل کیفری به صورت متمرکز و سراسری پاسخگوی مراجع قضایی است.

وی ادامه داد: علاوه بر سوابق محکومیت کیفری بالغ بر ۳۰ قلم اطلاعاتی دیگر نیز در سامانه سجل قابل بازیابی است.

وی اضافه کرد: طی دوره بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخاباتی این سامانه توانست بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار استعلام از اقلام اطلاعاتی را در اختیار مراجع قضایی قرار دهد.

حجت الاسلام والسلمین شهریاری همچنین گفت: علاوه بر محکومیت‌های کیفری اصل رای، قرارهای صادره و کیفرخواست‌ها و اطلاعات دیگر مربوط به پرونده قضایی به تفکیک شعب قضایی نیز در این سامانه قابل بازیابی است.

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه همچنین گفت: سامانه ملی سجل کیفری که به وسیله مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه راه اندازی شده است یکی از کارآمدترین و مهم‌ترین سامانه‌های قوه قضائیه و از جمله ۵۰ پروژه در طرح ملی عدالت الکترونیک است که انحایی از اطلاعات مربوط به هر پرونده را ثبت و ضبط می‌کند و در مواردی که قانون تجویز کرده در اختیار مراجع ذیربط قرار می دهد.

نقل از: میزان

به اشتراک بگذارید :

برای مشاوره حقوقی همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره حقوقی

مختصری درباره محرا

محرا (MAHRA) مخفف عبارت مرجع حقوقی رسانه ایرانیان است. در این سایت سعی می کنیم از آخرین اطلاعات و اخبار حقوقی ضروری که برای شما مراجعین محترم مورد نیاز است اطلاع رسانی کنیم و نیز چنانچه به مشاوره حقوقی احتیاج داشتید می توانید از طریق ایمیل ما " INFO[DOT]MAHRA[AT]GMAIL[DOT]COM " و یا ارسال سوالات خود به سامانه پیام کوتاه ما به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ و نیز با تکمیل فرم مشاوره حقوقی پاسخ خود را دریافت کنید.. مشاورین ما از جمله حقودانان متبحری هستند که با توجه به تجربه طولانی مدت علمی و عملی شان می توانند کمک شایانی به حل مشکل حقوقی شما نمایند. این سایت تنها نمونه کوچکی است از آنچه که در چند ماه آینده از آن رونمایی خواهیم کرد و داعیه بزرگترین وب سایت حقوقی کشور را در آنجا ارائه خواهیم داد. سامانه پیام کوتاه ما نیز به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شما خواهد بود. به امید همکاری های بیشتر


ارسال پیامک