اصلاح ماده (۶۵) آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

هیئت وزیران در جلسه ۲۵/۱۱/۱۳۹۴ وزارت کشور و به استناد مده (۹۳) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی – مصوب۱۳۷۸ – با اصلاحات بعدی آن تصویب کرد:
ماده (۶۵) آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موضوع تصویب‌نامه شماره ۵۱۱۴۳/ت۲۲۲۲۰هـ مورخ ۲۳/۹/۱۳۷۸ با اصلاحات بعدی آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:
۱- در جزء (۲) بند اول (مرحله مراجعه رأی دهندگان) و جزء (الف) بند دوم (مرحله کنترل)، به ترتیب عبارت‌های “و ارائه شماره ملی” و “و شماره ملی ارائه شده” بعد واژه ” شناسنامه ” و عبارت “رأی‌دهنده” اضافه می‌شود.
۲- قسمت (۲) جزء (الف) بند دوم (مرحله کنترل) به شرح زیر اصلاح می‌شود:
” احراز هویت به نحوی که شناسنامه و شماره ملی ارائه شده متعلق به شخص مراجعه کننده بوده و صاحب آن در روز اخذ رأی هجده سال تمام داشته باشد.”
۳- متن زیر به عنوان قسمت (۳) به جزء (الف) بند دوم (مرحله کنترل) الحاق می‌شود:
“۳- با شماره ملی ارائه شده قبلا در همان انتخابات اخذ رأی به عمل نیامده باشد.”
۴- جزء (ب) بند دوم (مرحله کنترل) به شرح زیر اصلاح می‌شود:
“ب- نماینده فرماندار یا بخشدار یا رییس شعبه و یا هر یک از منشی ها انگشت سبابه دست راست رأی دهنده را مشاهده می‌نماید تا اثری از رنگ جوهر استامپ که نشانه دادن رأی در شعبات اخذ رأی است، نباشد. چنانچه با شماره ملی ارائه شده قبلا در همان انتخابات رأی‌گیری به عمل آمده باشد یا مراجعه کننده دارای شناسنامه‌ای باشد که ممهور به مهر انتخابات جاری مجلس شورای اسلامی در روز اخذ رأی بوده و دلالت بر دادن رأی بوده و دلالت بر دادن رأی در شعبه اخذ رأی نماید یا در انگشت سبابه او اثر جوهر استامپ شعبه اخذ رأی مشاهده شود، نماینده فرماندار یا بخشدار مکلف است از رأی دادن وی جلوگیری به عمل آورده و در اجرای بند (۶) ماده (۶۶) و ماده (۶۷) قانون مراتب را به مراجع قضایی اعلام نماید.”
۵- در قسمت (۱) بند سوم (مرحله ثبت نام)، عبارت “و شماره ملی ارائه شده” بعد واژه ” شناسنامه ” اضافه می‌شود.

به اشتراک بگذارید :

برای مشاوره حقوقی همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره حقوقی

مختصری درباره محرا

محرا (MAHRA) مخفف عبارت مرجع حقوقی رسانه ایرانیان است. در این سایت سعی می کنیم از آخرین اطلاعات و اخبار حقوقی ضروری که برای شما مراجعین محترم مورد نیاز است اطلاع رسانی کنیم و نیز چنانچه به مشاوره حقوقی احتیاج داشتید می توانید از طریق ایمیل ما " INFO[DOT]MAHRA[AT]GMAIL[DOT]COM " و یا ارسال سوالات خود به سامانه پیام کوتاه ما به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ و نیز با تکمیل فرم مشاوره حقوقی پاسخ خود را دریافت کنید.. مشاورین ما از جمله حقودانان متبحری هستند که با توجه به تجربه طولانی مدت علمی و عملی شان می توانند کمک شایانی به حل مشکل حقوقی شما نمایند. این سایت تنها نمونه کوچکی است از آنچه که در چند ماه آینده از آن رونمایی خواهیم کرد و داعیه بزرگترین وب سایت حقوقی کشور را در آنجا ارائه خواهیم داد. سامانه پیام کوتاه ما نیز به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شما خواهد بود. به امید همکاری های بیشتر


ارسال پیامک