آیین نامه میانجی گری در امور کیفری | مصوبه هیات وزیران یا مصوبه رییس قوه قضاییه

آیین نامه میانجی گری در امور کیفری در راستای ماده ۸۴ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ ، در تاریخ ۹۴/۹/۸ از طرف ریاست محترم قضاییه تایید گردید. این مصوبه پس از طی مراحل قانونی و تصویب هیات وزیران ، روند قانونی پیدا کرده و قابل اجرا خواهد بود. متاسفانه برخی از رسانه های به ویژه رسانه های مجازی بدون توجه به این موضوع که آیین نامه مذکور باید مصوب هیات وزیران باشد ، همان متن پیشین را منتشر نموده اند. این در حالی است که متن پیشین در ۹۴/۹/۱۰ در سایت محرا و نیز در روزنامه رسمی جهت آگاهی حقوقدانان و اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر گردیده بود و در حال حاضر انتشار مجدد آن ، بر اثر عدم توجه بوده و سردرگمی افراد را در کشف حقیقت به دنبال خواهد داشت.
متن تایید شده توسط ریاست محترم قوه قضاییه با متن تصویب شده توسط هیات محترم وزیران تفاوتهای بسیاری هم در تعداد مواد آیین نامه ، هم در متن و هم در نگارش دارد، از این رو لازم است متن صحیح و قانونی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد و از انتشار متنی که به تصویب نرسیده به عنوان متن نهایی خودداری شود.

در اینجا ما متن مصوبه هیات وزیران را با متن تایید شده رییس قوه قضاییه به صورت تطبیقی آورده ایم تا با تفاوتهای این دو متن آشنا شده و متن صحیح را دریافت نمایید:

آیین نامه میانجی گری در امور کیفری – متن تطبیقی مصوبه هیات وزیران با مصوبه ررس قوه قضاییه

به اشتراک بگذارید :

برای مشاوره حقوقی همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره حقوقی

مختصری درباره محرا

محرا (MAHRA) مخفف عبارت مرجع حقوقی رسانه ایرانیان است. در این سایت سعی می کنیم از آخرین اطلاعات و اخبار حقوقی ضروری که برای شما مراجعین محترم مورد نیاز است اطلاع رسانی کنیم و نیز چنانچه به مشاوره حقوقی احتیاج داشتید می توانید از طریق ایمیل ما " INFO[DOT]MAHRA[AT]GMAIL[DOT]COM " و یا ارسال سوالات خود به سامانه پیام کوتاه ما به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ و نیز با تکمیل فرم مشاوره حقوقی پاسخ خود را دریافت کنید.. مشاورین ما از جمله حقودانان متبحری هستند که با توجه به تجربه طولانی مدت علمی و عملی شان می توانند کمک شایانی به حل مشکل حقوقی شما نمایند. این سایت تنها نمونه کوچکی است از آنچه که در چند ماه آینده از آن رونمایی خواهیم کرد و داعیه بزرگترین وب سایت حقوقی کشور را در آنجا ارائه خواهیم داد. سامانه پیام کوتاه ما نیز به شماره ۳۰۰۰۴۶۵۰۰۰۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شما خواهد بود. به امید همکاری های بیشتر


ارسال پیامک